Puchar jest nasz!!!

Zgłaszając się do Wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonie 2018/2019 zakładaliśmy, że będzie to kolejna możliwość do zebrania doświadczenia futsalowego, ale po cichu oczywiście liczyliśmy na końcowy triumf i awans do 1/32 na szczeblu centralnym. Pierwsza faza eliminacji odbyła się na naszej hali oraz w Niemodlinie.

Krapkowice, 28.11.2018

Bongo Krapkowice 2:0 Wiking Opole (Suchodolski, Bawoł)

Wojciobus Beer Team 0:3 Bassau Prószków

Bassau Prószków 2:0 Wiking Opole

Bongo Krapkowice 6:1 Wojciobus Beer Team (3x Sowiński, 2x Suchodolski, Gajowy)

Wiking Opole 3:1 Wojciobus Beer Team

Bongo Krapkowiece 4:2 Bassau Prószków (Job, Suchodolski, Sobota, Bawoł)

1. Bongo Krapkowice 9 pkt. 12:3

2. Bassau Prószków 6 pkt. 7:4

3. Wiking Opole 3 pkt. 3:5

4. Wojciobus Beer Team 0 pkt. 2:12

Tym samym do turnieju finałowego awans uzyskały Bongo Krapkowice oraz Bassau Prószków.

3. Rally Team Opole 1 pkt. 4:11

Awans do turnieju finałowego uzyskały ANJ Ząbkowski Niemodlin oraz Prima Brzeg.

Turniej finałowy rozegrany został na hali w Nysie 7 grudnia 2018. W pierwszym meczu półfinałowym, obrońca tytułu ANJ Ząbkowski Niemodlin przegrał 0:2 z Bassau Prószków i poznaliśmy pierwszego finalistę. W drugim półfinale nasz zespół mierzył się Primą Brzeg. Dosyć szybko bo już w 4 minucie objęliśmy prowadzenie za sprawą duetu Suchodolski - Klimczak i bramce tego drugiego. Nasz przeciwnik nie marnował czasu i już po 3 minutach doprowadził do wyrównania. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem remisowym. Druga połowa była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. W 15 minucie na 2:1 bramkę zdobył Sowiński, a chwilę później końcowy wynik meczu ustalił Sobota. Zwyciężamy 3:1 i meldujemy się w finale! Mecz finałowy dostarczył ogromnych emocji. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2. Dla naszego zespołu bramki zdobyli Sowiński oraz Bawoł (jeden z kandydatów do bramki roku). Bassau dwukrotnie pokonał Szmilewskiego z rzutów karnych. Tym samym o końcowym triumfie musiały zadecydować rzuty karne. Pierwszy do piłki podszedł Łukasz Bawoł i pewnie pokonał bramkarza. Następnie uderzenie Marka Owsiaka obronił Piotr Szmilewski i po pierwszej kolejce prowadziliśmy 1:0. Drugą rundę rozpoczął od pewnego i skutecznego uderzenia Mateusz Suchodolski, a Szmilewski tym razem musiał uznać wyższość rywala. Po dwóch rundach prowadziliśmy 2:1 i wystarczyło wykorzystać ostatni rzut karny aby zdobyć upragniony puchar. Tym razem do piłki podszedł Patryk Sowiński i mocnym uderzeniem zapewnił nam końcowy sukces! Po ciężkich bojach wywalczyliśmy Wojewódzki Puchar Polski co jednocześnie daje nam przepustkę do 1/32 Pucharu Polski na szczeblu centralnym. W tej fazie zmierzymy się z 1-ligowym Berlandem Komprachcice. Mecz odbędzie się na naszej hali w piątek 4 stycznia o godzinie 20:00!