Festiwal strzelecki w Krapkowicach, Bongo 8:6 Knurów

Po raz kolejny przed własną publicznością zaprezentowała się nasza drużyna. Tym razem gościliśmy zespół MTS Knurów. Ponownie musieliśmy sobie radzić bez: Przybyły, Łapszyńskiego, Soboty, Sikorskiego, Joba, Smykały czy też Brzozowskiego. Wypełnione trybuny, świetna atmosfera oraz poprzedzający nasze zmagania pojedynek młodych adeptów szkółki piłkarskiej Spiders Krapkowice, to wszystko zwiastowało wielkie emocje i tak też było. Nieprawdopodobne pierwsze 4 minuty "ustawiły" cały mecz. W tym okresie Bongiści czterokrotnie pokonali bramkarza przyjezdnych! Drogę do bramki znaleźli: Nowak, Sowiński oraz dwukrotnie po indywidualnych akcjach Suchodolski. To szybkie i wysokie prowadzenie uśpiło czujność Bongistów i w kolejnych minutach oglądaliśmy podwórkowe granie, praktycznie pozbawione gry w obronie. Tym samym na przerwę schodziliśmy prowadząc 6:3, a kolejne gole zdobyli Sowiński oraz sprytnym uderzeniem Klimczak. Druga odsłona spotkania wyglądała zupełnie inaczej. Nasz zespół długo utrzymywał się przy piłce i przez dłuższy okres nie dopuszczał do zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Szmilewskiego. W końcu jednak, po wielu zmarnowanych okazjach przez Bongistów, goście zdołali strzelić bramkę na 6:4. Na odpowiedź gospodarzy musieliśmy chwilę poczekać, aż w końcu skutecznym uderzeniem popisał się Sowiński, który tym samym skompletował hat trick. Po chwili znowu zaspaliśmy w defensywie i Knurowianie ponownie zbliżyli się na dwie bramki. W ostatniej minucie padły dwa gole, po jednym dla każdego zespołu. Dla Bongo trafił Damian Gajowy i mecz zakończył się wynikiem 8:6. Było to pierwsze zwycięstwo naszego zespołu przed własną publicznością, której bardzo dziękujemy za wsparcie i liczne przybycie.