Czas na inaugurację

Kilka tygodni przygotowań i w końcu nadszedł dzień próby. Co prawda zmagania ligowe ruszyły w poprzedni weekend, ale wtedy Bongiści mieli pauzę gdyż kilka dni wcześniej z rozgrywek wycofała się druga drużyna Pyskowic. W ramach 2 kolejki zmierzymy się dzisiaj w Częstochowie, z miejscowym Kmiciem. Dla gospodarzy będzie to już drugi z rzędu pojedynek we własnej hali. W 1 kolejce ulegli ekipie z Siemianowic Śląskich 0:5 i na pewno dzisiaj będą chcieli zmazać plamę z tego meczu. Nasz zespół to absolutny debiutant i ciężko na razie określić potencjał, ale zdecydowanie jedziemy powalczyć o 3 punkty. Niestety, jak to bywa w sporcie, już na początku mamy pewne problemy kadrowe. Do Częstochowy, z różnych przyczyn, nie wybiorą się: Sowada, Brzozowski, Sikorski, Sowiński, Lisicki, Mutke, Błazy, Sobota, Smykała, Job oraz Dahms. Tym samym kadra na pojedynek z Kmicicem wygląda następująco: Szmilewski, Staroń, Klimczak, Przybyła, Łapszyński, Pindral, Suchodolski, Dahms, Zwoliński oraz Nowak. W ostatnich daniach wybrana została także trójka kapitanów. Pierwszym został Dawid Łapszyński, drugim Piotr Szmilewski, a trzecim Paweł Nowak. Pojedynek w Częstochowie rozpocznie się punktualnie o godzinie 19:00. Dla wszystkich zainteresowanych zapraszamy na nasz profil na Facebook'u gdzie będzie dostępna relacja tekstowa live z tego pojedynku!