Kim jesteśmy i co będziemy robić?

Zapewne wielu z Was kiedy 1 sierpnia zobaczyło informacje w mediach społecznościowych, że powstało Bongo Krapkowice zastanawiało się o co chodzi? Wcale nas to nie dziwi i dlatego w kilku zdaniach chcemy wytłumaczyć, a niektórych poznać z Bongo:). Cała idea gry w futsal, bo tym będziemy się właśnie trudnić, pojawiła się 10 lat temu, a konkretnie 23.12.2008. Wtedy właśnie postanowiliśmy założyć drużynę Bongo Opole. Na ten pomysł wpadła dwójka przyjaciół Michał Winsze oraz Rafał Wiora. Geneza nazwy jest dosyć przypadkowa i po pierwszym turnieju, w którym zagraliśmy pod szyldem Bongo - Nocny Maraton Piłkarski w Głuchołazach, postanowiliśmy kontynuować przygodę z futsalem nie zmieniając nazwy. Od tamtego czasu wydarzył się sporo. Były momenty lepsze, były też takie o których pamiętać nie chcemy. Przede wszystkim jednak klub się cały czas rozwija i zgodnie z założeniami pnie się w górę. Przez tych kilka lat udało nam się zdobyć kilkadziesiąt pucharów, w różnych amatorskich rozgrywkach. Światu daliśmy się poznać składając dwukrotnie propozycję transferu piłkarza Barcelony, Douglasa:). Jeśli chodzi o działalność lokalną, pozasportową to chętnie angażujemy się w różne akcje typu WOŚP, a także regularnie pomagamy dzieciakom w jednym z Domów Dziecka na opolszczyźnie. Staramy się być aktywni, a wszystko to robimy społecznie.

Nadszedł taki moment kiedy dotychczasowe rozgrywki, w których regularnie uczestniczymy, przestały nas po prostu motywować i to był znak, że trzeba zrobić kolejny krok do przodu. Koncepcja od początku była jasna i przez wszystkich akceptowana - startujemy w Polskiej Lidze Futsalu! Oczywiście ktoś może zapytać, skoro jesteście z Opola to dlaczego akurat Krapkowice? Przyczyny są dwie. Po pierwsze w Opolu nie ma aktualnie miejsca na kolejne sporty halowe, a po drugie marzy nam się zbudowanie globalnej marki Bongo. Pierwszym krokiem była drużyna Bongo Karczów, która przez 7 lat uczestniczyła w rozgrywkach opolskiej B oraz A-klasy. Teraz przyszła pora na Krapkowice! Analizując sytuację sportową w naszym województwie wnioski nasuwały się same. To właśnie w powiecie krapkowickim są ogromne tradycje futsalu, a także wielu świetnych zawodników mogących występować na hali.

Po kilku nieoficjalnych rozmowach i spotkaniach w końcu doszło do spotkania naszego Prezesa Michała Winsze z burmistrzem Krapkowic Panem Andrzejem Kasiurą oraz przedstawicielami krapkowickiego środowiska sportowego. Bardzo przychylne nastawienie gospodarzy oraz szybko znaleziony wspólny język zaowocowały niemal natychmiastową decyzją na TAK.

Tym samym w najbliższym czasie Stowarzyszenie Bongo Opole powoła do życia swoją nowa sekcję pod nazwą Bongo Krapkowice. Już nieoficjalnie zgłosiliśmy swój akces do rozgrywek 2 Polskiej Ligi Futsalu, która rozpocznie zmagania na przełomie października i listopada.

Drużynę chcemy oprzeć w ok 80% na zawodnikach lokalnych i taka idea będzie nam przyświecała nie tylko w pierwszym sezonie. Swoje mecze będziemy rozgrywać na hali Otmętu w Krapkowicach.

Aktualnie trwa nabór zawodników i każdego chętnego serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszych treningach, które rozpoczną się na przełomie sierpnia i września. Poszukujemy także osoby, które czynnie chciałyby się zaangażować w życie drużyny. Stanowiska do osadzenia to: kierownik drużyny, spiker, grafik, kamerzysta oraz każda osoba pozytywnie nastawiona do życia i chcąca spróbować czegoś nowego:)

Więcej informacji można uzyskać u trenera Macieja Lisickiego - telefon 668 253 136 lub u Prezesa Michał Winsze - telefon 508 263 336, oraz mailowo - bongokrapkowice@gmail.com. Zapraszamy do kontaktu!